Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel./fax: (15) 837-72-26, email: opswilczyce@poczta.onet.pl

Aktualności

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT

Zgodnie z przepisami art. 4 pkt 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2018 r. poz.1986 ze zm.) do postępowania nie stosuje się przepisów niniejszej ustawy ponieważ wartość zamówienia nie przekracza 30 000 euro.

I. Zamawiający:
Gmina Wilczyce działająca za pośrednictwem  Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilczycach

II. Informacje niezbędne do przygotowania i złożenia oferty:

1.    Opis przedmiotu zamówienia:
Świadczenie usług schronienia dla 3 osób bezdomnych (2 mężczyzn i 1 kobiety) w postaci:
- schroniska dla osób bezdomnych, oraz
- schroniska dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi,
 spełniających następujące warunki:
a)    status bezdomnego;
b)    ostatnie miejsce zameldowania w gminie Wilczyce;
c)    konieczność zapewnienia pomocy w formie schronienia.
Więcej informacji w pliku do pobrania poniżej.

 

21 listopada - Dzień Pracownika Socjalnego

b_162_162_16777215_00_images_Aktualnosci_2020_2020-11-19_2020-11-20_014944.jpgZ okazji Dnia Pracownika Socjalnego pragnę podziękować Wam za codzienną pracę na rzecz osób najbardziej potrzebujących. Mimo że z nazwy ten dzień odnosi się do pracowników socjalnych to podziękowania należą się każdej z Was – wszystkich pracownic/opiekunek/zleceniobiorców Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilczycach, albowiem zadania jakie wykonujemy   wymagają nie tylko fachowej wiedzy, ale także niezwykłej empatii, zaangażowania, wytrzymałości, cierpliwości i długo by wymieniać cechy jakie są potrzebne w naszej pracy na rzecz wsparcia osób/rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Szczególnie obecnie, w czasie trwania epidemii, kiedy potencjalnie każdego dnia możemy narazić się na zakażenie koronawirusem Sars-Cov-2, staramy się codziennie wypełniać swoje obowiązki. Doceniam Wasze zaangażowanie w realizacji nałożonych zadań, dodatkowych obowiązków w tym podejmowania się prowadzenia lokalnych projektów socjalnych i wspólną, zespołową pracę na rzecz naszych mieszkańców.

Podziękowania kieruję również dla osób, które nie są pracownikami , a angażują się w pomoc innym osobom z tzw. dobroci serca, współpracują przy projektach socjalnych z pracownikami socjalnymi, zawsze chętni do wspólnego działania.

Z okazji tego święta- Dnia Pracownika Socjalnego – składam Wam najlepsze życzenia przede wszystkim dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin, wytrwałości, aby praca którą wykonujecie sprawiała Wam dużo satysfakcji osobistej była też źródłem zadowolenia i docenienia przez środowisko lokalne na rzecz którego pracujecie. Wszystkiego najlepszego!

Krystyna Oszczudłowska

Kierownik OPS Wilczyce

Projekt socjalny pod nazwą „Wiem, dlatego nie piję”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizuje projekt socjalny pod nazwą „Wiem, dlatego nie piję”.

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu wiedzy wśród dzieci i młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wilczyce na temat nadużywania alkoholu oraz jego skutków.

W ramach projektu socjalnego ustalono problem główny jakim jest niski poziom wiedzy na temat uzależnień oraz chęć jej uzupełnienia wśród młodzieży najstarszych klas szkół podstawowych poprzez działania profilaktyczne. W ramach powyższego projektu zaplanowano spotkania o charakterze edukacyjno – informacyjnym, warsztatowym w klasach VII i VIII w Szkołach Podstawowych w Wilczycach i Darominie.

Czytaj więcej:

Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu

Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu Adres: ul. Schinzla 13, 27-600 Sandomierz tel. Punkt Zgłoszeniowo - Koordynującego tel. 663 636 303

Czynny w dni powszednie w godz. : 800 -1800

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba:

  • masz ogromne kłopoty ze snem, nie możesz zasnąć lub śpisz zdecydowanie za dużo

  • masz skoki nastroju od euforii po stany depresyjne

  • masz lęki, fobie, ataki paniki

  • towarzyszy ci rozdrażnienie, silniejsze odbieranie dźwięków

  • czujesz utratę chęci życia, atakują cię myśli samobójcze

  • masz nagle spadki wagi

  • odczuwasz chęć izolacji

  • natrętnie wykonujesz jakieś czynności

  • towarzyszy ci lęk smutek odczuwany po stracie bliskiej osoby, rozstaniu, utracie pracy znaczne zaburzenia pamięci i koncentracji.

Mogą to być oznaki, że warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. Czekają oni w Centrum Zdrowia Psychicznego. Tam też może się zgłosić osoba po pobycie w szpitalu psychiatrycznym, by kontynuować leczenie.

Czytaj więcej:

Jesteś tutaj: Start Start Aktualności
Licznik odwiedzin strony od 2015-01-01: dzisiaj: 1 , wczoraj: 10 , w tym tygodniu: 32 , w tym miesiącu: 23 , razem: 23129