Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel./fax: (15) 837-72-26, email: opswilczyce@poczta.onet.pl

Informacja o wnioskach Dobry start

I N F O R M A C J A

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach informuje, iż wnioski o świadczenie „Dobry Start”, świadczenia rodzinne, świadczenia z funduszu alimentacyjnegona nowy okres zasiłkowy 2020/2021 od 1 lipca 2020 można składać w formie elektronicznej, a od 1 sierpnia 2020 również w formie papierowej.
Na bieżąco wnioski o świadczenie wychowawcze (dla osób, które nie mają ustalonego prawa do świadczeń) można składać drogą elektroniczną i papierową.

Z uwagi na stan epidemiologiczny wnioski przyjmujemy od poniedziałku do czwartku w godzinach 8:00 do 14:00 na sali narad Urzędu Gminy Wilczyce.

 

Prosimy o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego:
- interesanci przyjmowani są pojedyńczo,
- przed wejściem należy zasłonić usta i nos maseczką lub chustą/szalikiem,
- przed wejściem zdezynfekować ręce,
- osoby, które mają objawy chorobowe (kaszel, temperaturę, kichanie, ból gardła itp.) powinni zostać w domu, najlepiej skontaktować się ze służbą zdrowia,
- osoby, które miały kontakt z osobami zakażonymi powinny skontaktować się z sanepidem,
- zachować dystans społeczny od innych oczekujących i od pracowników co najmniej 1,5 metra.

Sposoby składania wniosków elektronicznych:
- za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl
-
przez Bankowość Elektroniczną-
Banki, które umożliwiają składanie w/w wniosków przez swoje serwisy to: Alior Bank SA, Bank Millennium SA, Bank Pekao SA, Bank Pocztowy SA, Bank Polskiej Spółdzielczości SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze, BNP Paribas Bank Polska SA (z wyłączeniem systemu moj.bnpparibas.pl) Credit Agricole Bank Polska SA, Getin Noble Bank SA, ING Bank Śląski SA,mBank SA, Nest Bank S.A, PKO Bank Polski SA (oraz Inteligo), SGB-Bank SA oraz wybrane zrzeszone Banki Spółdzielcze. Należy zalogować się na stronę banku i dowiedz się, jak złożyć wniosek o w/w świadczenie za pomocą bankowości elektronicznej. 
-
PUE ZUS - ZUS jest jedną z instytucji, która umożliwia złożenie wniosku elektronicznego o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego. Wniosek elektroniczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Osoba posiadająca profil PUE, po zalogowaniu, może wypełnić i wysłać wniosek.
Abyś
móc złożyć wnioski o w/w świadczeniadrogą elektroniczną należyużyć profilu zaufanego lub certyfikatu kwalifikowanego. Pod tym adresem przeczytasz jak założyć profil zaufany:(https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany).

Profil Zaufany można założyć w poniższych serwisach bankowych:

  • PKO BP, 

  • ING Bank Śląski, 

  • Bank Millennium, 

  • Inteligo, 

  • Bank Pekao. 

  • mBank

  • Santander 

  • Alior Bank

  • oraz w serwisie Envelo ,

Zakładanie PZ przez bankowość elektroniczną jest bardzo proste (szczegółowe informacje znajdują się stronach internetowych poszczególnych banków).
Jeśli nie masz dostępu do bankowości elektronicznej Profil Zaufany również założyć poprzez serwis pz.gov.pl wybierając „Załóż Profil Zaufany i potwierdź – w punkcie potwierdzającym”. Profil założony  w ten sposób wymaga osobistego potwierdzenia tożsamości  w jednym z w wybranych punktów potwierdzających.

Źródło: www.mprip.gov.pl

 

Wnioski w wersji papierowej dostępne są w biurze Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilczycach oraz do pobrania na stronie www.gov.pl/web/rodzina/wzory-wnioskow-o-swiadczenia-dla-rodzin

Jesteś tutaj: Start Start Aktualności Informacja o wnioskach Dobry start
Licznik odwiedzin strony od 2015-01-01: dzisiaj: 0 , wczoraj: 7 , w tym tygodniu: 41 , w tym miesiącu: 160 , razem: 22722