Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel./fax: (15) 837-72-26, email: opswilczyce@poczta.onet.pl

Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu

Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu Adres: ul. Schinzla 13, 27-600 Sandomierz tel. Punkt Zgłoszeniowo - Koordynującego tel. 663 636 303

Czynny w dni powszednie w godz. : 800 -1800

Jeśli Ty lub bliska Ci osoba:

  • masz ogromne kłopoty ze snem, nie możesz zasnąć lub śpisz zdecydowanie za dużo

  • masz skoki nastroju od euforii po stany depresyjne

  • masz lęki, fobie, ataki paniki

  • towarzyszy ci rozdrażnienie, silniejsze odbieranie dźwięków

  • czujesz utratę chęci życia, atakują cię myśli samobójcze

  • masz nagle spadki wagi

  • odczuwasz chęć izolacji

  • natrętnie wykonujesz jakieś czynności

  • towarzyszy ci lęk smutek odczuwany po stracie bliskiej osoby, rozstaniu, utracie pracy znaczne zaburzenia pamięci i koncentracji.

Mogą to być oznaki, że warto zgłosić się po pomoc do specjalisty. Czekają oni w Centrum Zdrowia Psychicznego. Tam też może się zgłosić osoba po pobycie w szpitalu psychiatrycznym, by kontynuować leczenie.

 

Jak wygląda wizyta w Centrum Zdrowia Psychicznego?

Specjaliści - pielęgniarka psychiatryczna, psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra, czekają tu na Ciebie w Punkcie Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym.

Nie obowiązują żadne zapisy. Nie trzeba zapowiadać swojego przyjścia ani rejestrować się wcześniej. Do Centrum Zdrowia Psychicznego można przyjść w każdej chwili, w każdy dzień powszedni od 8 00 - 18 00.

Jeśli jesteś zaniepokojony swoim zdrowiem do Centrum Zdrowia Psychicznego możesz przyjść sam lub z kimś bliskim, żeby czuć się raźniej. Jeśli się zgodzisz, bliska osoba będzie mogła opowiedzieć specjaliście, o tym, jakie objawy w Twoim zachowaniu ją niepokoją.

Na podstawie rozmowy w Punkcie Zgloszeniowo- Koordynacyjnym i ewentualnie przedstawionej dokumentacji medycznej, specjalista opracuje plan leczenia. Jeśli Twój przypadek zostanie uznany za pilny, leczenie wystartuje nie później niż 72 godziny od konsultacji w Punkcie Zgłoszeniowo - Koordynacyjnym. Będzie tak ułożone, żeby pasowało do twoich potrzeb. Może się okazać, że będą potrzebne regularne konsultacje z psychiatrą, psychoterapia lub leczenie szpitalne w trybie dziennym ( w dni powszednie rano będziesz przychodził na oddział, gdzie odbywają się zajęcia terapeutyczne, a po popołudniu będziesz wracał do domu) albo stacjonarnym. Możliwe są wizyty pielęgniarki środowiskowej w domu lub wsparcie asystenta zdrowienia tj. osoby po kryzysie psychicznym, która po odpowiednim przeszkoleniu służy pomocą osobom, które w kryzysie trwają i ich bliskim.

Kto może szukać pomocy w Centrum Zdrowia Psychicznego ?

Każdy, kto skończy! 18 lat i mieszka na terenie, którym ono się opiekuje. Bezpłatną opieką CZP otacza także osoby nieubezpieczone, podobnie jak wszystkie placówki działające w ramach NFZ na rzecz pacjentów doświadczających kryzysu psychicznego - leczących się psychiatrycznie.

Więcej informacji o Centrum Zdrowia Psychicznego znajdziesz na stronie centrów czp.org.pl albo na profilu na Facebooku - Pilotaż Centrów Zdrowia Psychicznego i na stronie internetowej:

Szpital w Sandomierzu w zakładce Centrum Zdrowia Psychicznego.

Jesteś tutaj: Start Start Aktualności Centrum Zdrowia Psychicznego w Sandomierzu
Licznik odwiedzin strony od 2015-01-01: dzisiaj: 1 , wczoraj: 10 , w tym tygodniu: 32 , w tym miesiącu: 23 , razem: 23129