Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel./fax: (15) 837-72-26, email: opswilczyce@poczta.onet.pl

Projekt socjalny pod nazwą „Wiem, dlatego nie piję”.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizuje projekt socjalny pod nazwą „Wiem, dlatego nie piję”.

Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu wiedzy wśród dzieci i młodzieży klas VII i VIII Szkół Podstawowych z terenu Gminy Wilczyce na temat nadużywania alkoholu oraz jego skutków.

W ramach projektu socjalnego ustalono problem główny jakim jest niski poziom wiedzy na temat uzależnień oraz chęć jej uzupełnienia wśród młodzieży najstarszych klas szkół podstawowych poprzez działania profilaktyczne. W ramach powyższego projektu zaplanowano spotkania o charakterze edukacyjno – informacyjnym, warsztatowym w klasach VII i VIII w Szkołach Podstawowych w Wilczycach i Darominie.

 

W ramach działań informacyjno- edukacyjnych młodzieży uczestniczącej zostały rozdane ulotki o treści złego wpływu alkoholu na organizm młodego człowieka, psychoaktywnym działaniu dopalaczy oraz ulotki dotyczące stosowania przemocy.

W szkołach zostały przeprowadzone pogadanki z uczniami klas VII i VIII na temat korzyści płynących ze zdrowego stylu życia, wolnego od nałogów.

gallery1 gallery1   

 

Jesteś tutaj: Start Start Aktualności Projekt socjalny pod nazwą „Wiem, dlatego nie piję”.
Licznik odwiedzin strony od 2015-01-01: dzisiaj: 1 , wczoraj: 10 , w tym tygodniu: 32 , w tym miesiącu: 23 , razem: 23129