Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel./fax: (15) 837-72-26, email: opswilczyce@poczta.onet.pl

Wspieramy podmioty Ekonomii Społecznej

Szanowni Państwo,

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas radosny, rodzinny - to czas, kiedy pomagamy bliźnim, ubieramy choinkę, przyozdabiamy dom, szukamy prezentów dla bliskich, przygotowujemy świąteczne potrawy. 

Pomoc w tych przygotowaniach oferują nam …podmioty ekonomii społecznej (spółdzielnie socjalne, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje, itp.) – tj. podmioty, które zatrudniają i wspierają osoby zagrożone wykluczeniem społecznym (np. osoby niepełnosprawne) a dochód ze sprzedaży inwestują w cele społeczne m.in. na integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych marginalizacją i tworzenie nowych miejsc pracy w sektorze ekonomii społecznej.

Dlatego też gorąco zachęcam Państwa do odwiedzin Świątecznego Kiermaszu Ekonomii Społecznej na stronie www.es.umws.pl i skorzystania ze świątecznej oferty świętokrzyskich podmiotów ekonomii społecznej. Znajdą tam Państwo ofertę m.in.

  • spółdzielni socjalnej „Kazimierskie smaki” z gminy Kazimierza Wielka, Zakładu Aktywności Zawodowej „SMACZEK” z Kielc, przedsiębiorstwa społecznego „LEŚNE ZACISZE” z gminy Oksa, gdzie zamówić można potrawy świąteczne i pyszne ciasta;
  • Warsztatów Terapii Zajęciowej w Końskich i Jędrzejowie, Zakładów Aktywności Zawodowej w Kielcach i Końskich, Stowarzyszenia „Jędrzejowska Galeria na szlaku”, gdzie zakupić można piękne, niepowtarzalne i wyjątkowe ozdoby świąteczne oraz gwiazdkowe prezenty.

Jednocześnie bardzo Państwa proszę o rozpowszechnienie informacji o Świątecznym Kiermaszu Ekonomii Społecznej wśród swoich pracowników i mieszkańców, tak aby informacja o świątecznej ofercie podmiotów ekonomii społecznej dotarła do jak największej liczby osób.

Linki:

http://www.es.umws.pl/swiateczny-kiermasz-ekonomii-spolecznej

http://www.es.umws.pl/aktualnosci/item/280-swiateczny-kiermasz-ekonomii-spolecznej-online

Gorąco zachęcam do dokonywania świadomych i odpowiedzialnych społecznie zakupów, wspierając jednocześnie osoby niepełnosprawne i bezrobotne, nie tylko w tym przedświątecznym czasie. Liczy się każde zamówienie i każda usługa. Wspierajmy pracę osób z niepełnosprawnościami i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

#Wspierajmy ekonomię społeczną

Jesteś tutaj: Start Start Aktualności Wspieramy podmioty Ekonomii Społecznej
Licznik odwiedzin strony od 2015-01-01: dzisiaj: 4 , wczoraj: 13 , w tym tygodniu: 36 , w tym miesiącu: 176 , razem: 23515