Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel. 15 8377226, email: poczta@opswilczyce.pl

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach od paru lat współpracuje ze Stowarzyszeniem Świat Wiedzy i Techniki „ŚWIT” w Dwikozach.

W ramach współpracy Stowarzyszenie realizowało projekty dla osób dorosłych z zakresu gospodarowania budżetem domowym oraz projekt dla młodzieży połączony z konkursem na rewers polskiej monety euro.

Stowarzyszenie zapewnia część merytoryczną projektów natomiast Ośrodek Pomocy Społecznej część organizacyjno-promocyjną: organizuje na terenie gminy lokal, prowadzi nabór uczestników i promocję projektu poprzez zamieszczanie na stronie internetowej Ośrodka informacji o projektach i relacji z prowadzonych działań projektowych ewentualnie fotorelacji.

Na przełomie sierpnia i września 2016 roku Ośrodek Pomocy Społecznej prowadził działania informacyjne i przyjmował zgłoszenia do projektu „ABC Przedsiębiorczość III. Edukacja finansowa dla mieszkańców wsi i małych miast” dla osób nieaktywnych zawodowo, osób które są zainteresowane otwarciem własnej działalności gospodarczej.

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją Wspomagania Wsi i Stowarzyszeniem „ŚWIT” w Dwikozach w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Informacje o projekcie oraz naborze uczestników zostały upowszechnione na terenie gminy za pomocą plakatów i ulotek dostarczonych przez Stowarzyszenie a także na stronie internetowej Ośrodka (www. ops.wilczyce.pl) oraz poprzez indywidualne rozmowy z osobami zainteresowanymi.

Indywidualne zgłoszenia od osób chętnych przyjmowała kierownik Ośrodka poprzez wstępne zadeklarowanie chęci uczestnictwa w szkoleniu z zakresu otwierania i prowadzenia indywidualnej działalności gospodarczej.

Chcesz zrealizować własny pomysł na założenie działalności? – te informacje są dla Ciebie. Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach poszukuje osób chętnych do udziału w projekcie ABC Przedsiębiorczości. Rekrutacja do dnia 16 sierpnia 2016 r. w biurze OPS.

Jesteś tutaj: Start Projekty ABC Przedsiębiorczości