Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel. 15 8377226, email: poczta@opswilczyce.pl

b_180_0_16777215_0_0_images_Projekty_Euro_2016-06-15_1.jpgKomisja konkursowa dokonała oceny zgłoszonych prac i tak uczniom z grupy Zespołu Szkół w Radoszkach zostały przyznane wyróżnienia dla: Olgi Nikodem i Dominiki Walas, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i pendrive'y, pozostali uczniowie otrzymali dyplomy za uczestnictwo w konkursie.

Wyniki Konkursu Plastycznego dla Młodzieży „Zaprojektuj rewers polskiego euro” w woj. świętokrzyskim:
I  MIEJSCE:

  • Aleksandra Walczyna – 49/50 pkt.

W okresie marzec – czerwiec 2016 r. uczniowie  szkół na terenie Gminy mieli możliwość udziału w projekcie „Euro nowym pieniądzem Polski?”. Projekt, realizowany przez Stowarzyszenie Świat Wiedzy i Techniki „ŚWiT” w Dwikozach, uzyskał dofinansowanie Narodowego Banku Polskiego.

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilczycach, za zgodą dyrektorów szkół, zorganizowała 5 grup uczniów . I tak w Zespołach Szkół: w Radoszkach – 2 grupy, w Wilczycach – 2 grupy, w Łukawie 1 grupa. Łącznie do udziału w projekcie zgłosiło się 85 uczniów.

Uczniowie uczestniczyli w dwugodzinnych, bezpłatnych warsztatach zorganizowanych w każdej ze szkół.

W ramach projektu uczniowie zapoznali się z podstawowymi informacjami nt. pieniądza, waluty w krajach UE, poznali banknoty i monety Euro.

Jesteś tutaj: Start Projekty Euro nowym pieniądzem Polski?