Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach

27-612 Wilczyce 174, tel./fax: (15) 837-72-26, email: opswilczyce@poczta.onet.pl

Przemoc w rodzinie

KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH – 2020R

Wójt Gminy Wilczyce wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej ogłaszają konkurs plastyczny pt.”Stop Agresji w Szkole” szczegóły w Regulaminie konkursu.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA UCZESTNIKÓW

Kampanii „19 dni przeciw przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży” wg projektu socjalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wilczycach

Czytaj więcej:

Przystąpienie do kampanii 19 dni przeciw przemocy – 2020 r.

b_162_162_16777215_00_images_Projekty_Przemoc_w_rodzinie_logo.pngOśrodek Pomocy Społecznej po raz piąty przyłącza się do kampanii poprzez przygotowanie działań o charakterze informacyjno-edukacyjnym, którego motywem przewodnim będzie budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy.

W bieżącym roku działania projektowe ze względu na ograniczenia związane z pandemią będą polegały na kolportażu ulotek w środowisku lokalnym oraz konkursie dla uczniów szkół podstawowych na terenie gminy.

 

Czytaj więcej:

Raport z Kampanii 19 dni – 2019 rok

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczycach poniżej w załączniku publikuje Raport z Kampanii 19 dni za 2019 rok.

Przystąpienie do kampanii 19 dni przeciw przemocy

Jak co roku przez 19 dni listopada Fundacja PO DRUGIE we współpracy z innymi organizacjami, instytucjami , placówkami pracującymi z dziećmi i młodzieżą bierze udział w światowej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Kampanię na całym świecie koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet -Women”s World Summit Foundation, która co roku prezentuje raport z prowadzonych działań przed organizacją Narodów Zjednoczonych. Koordynatorem działań jest Fundacja Po-Drugie.

Celem kampanii jest budowanie świata wolnego od przemocy, świata bezpiecznego zapewniającego wszystkim prawidłowy rozwój.

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka, ponieważ kolor pomarańczowy jest znakiem rozpoznawczym kampanii na całym świecie.

Czytaj więcej:

Jesteś tutaj: Start Projekty Przemoc w rodzinie
Licznik odwiedzin strony od 2015-01-01: dzisiaj: 1 , wczoraj: 10 , w tym tygodniu: 32 , w tym miesiącu: 23 , razem: 23129